Breaking News

Sahte Mac Makyaj Malzemeleri

Sahte M.A.C Makyaj Malzemeleri Nasıl Anlaşılır

Sahte Mac Makyaj Malzemeleri

Profesyonel makyözBana en çok sorulan sorulardan biri de budur herhalde. Özellikle takipçilerim mac i çok sevdiğimi ve beğenerek kullandığımı bilirler
Bizde alalım , nerden alabiliriz diye de sürekli soruyorlar.

İstanbul da yaşayanlar mac i orijinal mağazasından yani bayilerinden alabileceklerini biliyorlar.

Mac şubeleri
Mac capacity , mac taksim , mac ak merkezi , mac bağdat caddesi

Yalnız İstanbul dışında yaşayanlar mecburun internetten araştırma yapıp , önlerine ilk gelen siteden alış veriş yapıyorlar ve sonuç hüsran.
Dolayısıyla internetten alış veriş yapacaksanız eğer mac in tek bir online sitesi var , kesinlikle burayı tavsiye ederim.
Bunun haricinde pazardan veya yoldan görüp alanlar da var . Bu şekilde de alış veriş yapmak çok sağlıklı değil.

Diyelim ki arkadaşınız getirdi ya da bir ortamda mac gördünüz bunun sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki yazıyı okuyun

Sahte M.A.C makyaj malzemelerini ayırt etme

M.A.C açılımıyla Makeup Art Cosmetics, Amerika menşeili, make up artistlerin – kısaca muaların- baştacı, ürün ve renk çeşitliliğiyle öne çıkan, her yıl belirli aralıklarla çıkardığı yeni koleksiyon ürünlerle de bu çeşitliliği arttıran, müşteri memnuniyeti ve potansiyelini de daim tutabilen, tüm dünyada ve ülkemizde fanatikleri olan bir kozmetik markası. Ürün kalitesine paralel olarak da M.A.C’in fiyatları ortalamanın üzerinde olduğu için bir çoğumuz burada daha ucuza M.A.C ürünleri satın alma yoluna gitmekteyiz. Fakat aklımızda hep o soru: ”Acaba satın aldığım gerçek bir M.A.C ürünü mü?”

İşte bu yazımda size sahte M.A.C ürünlerini nasıl ayırt ederiz, ondan bahsetmek istiyorum.

Nurgül KolukırıkÖncelikle sahtesi en çok yapılan M.A.C ürünü, M.A.C fırçalarıdır. M.A.C’in fırçaları piyasadaki en kaliteli ve en güzel fırçalardan biridir . Bir tek allık fırçasını bile 80 tl’ye almanız mümkündür. Fakat iyi bakımla bu fırçalar yıllar boyu sizinle olur. İşte böyle bir durumda burada satılan M.A.C fırça setlerinin bir çoğu sahtedir diyebiliriz. Kaldı ki M.A.C hiç bir zaman 6 parçadan fazla oluşan fırça setleri piyasaya çıkarmamıştır . Her M.A.C fırçasının 3 rakamlı bir fırça kodu vardır ve fırçalar üzerinde China yazar. Çünkü Çin’de üretilmişlerdir. Bunun dışında M.A.C fırçaları ışığa tuttuğunuzda fırça sapında ufak simler göze çarpar. Üzerinde M.A.C yazan fırçalar basit birer kopyadan başka birşey değillerdir.
M.A.C makyaj ürünleri yuvarlak ambalajlarda bulunur. Allığı, pudrası, göz farı… Hatta fondöten şişeleri bile! Yuvarlak ambalajlı olmayan M.A.C ürünleri büyük bir ihtimalle sahtedir. Diyelim ki ambalajı yuvarlak fakat sizin içinizde yine de bir şüphe var. Ne yapacaksınız? Yüz ürünleri için; fondöten, kapatıcı, pudra, pata krem…. Mutlaka renk kodunu sorun. M.A.C renk kodları 2 harf ve 2 rakamdan olmak üzere toplam 4 simgeden oluşur. Buna mutlaka dikkat edin. Göz farları ve allıkların ise özel isimleri vardır.
Gelelim koleksiyon ürünlerine. Mutlaka koleksiyon ismini internette araştırın. Böyle bir koleksiyon var mı, yok mu. Varsa içinde hangi ürünler var ve hangi renkler çıkmış. Bunu öğrendikten sonra eğer satıcı satış sayfasında renk kodu yada ismi belirtmemişse bunu kendisine sorun. Eğer bilgiler birbirini tutmuyorsa büyük ihtimalle sahtedir.
Eğer iyi niyetli ve anlayışlı bir satıcıya denk gelmişseniz sizin ek fotoğraf görme isteğinize olumlu cevap verecektir. Mutlaka ürün ambalajının ve kutusunun alt kısımlarının fotoğrafını görün. Genelde buraya pek dikkat etmezler. Sizin de içiniz rahat eder.

Herşeyden önemlisi araştırın, soruşturun ve bilinçli bir alıcı olun. Unutmayın ki bu ürünü doğrudan yüzünüze süreceksiniz. İçeriğini ve nerden geldiğini, nerde üretildiğini bilmediğiniz, sahte bir ürünü kullanmayın. Eğer sahte bir ürün satın aldığınızı düşünüyorsanız bir M.A.C mağazasına ürünü götürüp sorgulatın, ordaki mua’lar size ürünün sahte olup olmadığını söyleyeceklerdir. Bu durumda da satıcıyla iletişime geçip ürünü iade edin. Sahte ürün kullanmak zorunda değilsiniz! Böyle bir duruma düşmeden önce mutlaka araştırmanızı yapın…
Bazen mac capacity deki mua larla konuşuyorum .
Mac kozmetiğin hiçbir zaman çıkarmadığı , onlarında hayatta görmedikeri makyaj malzemeleriyle onlara gelenler varmış .
Gülmekten ölüyoruz.

mac kozmetik alış veriş sitesi : http://www.maccosmetics.com.tr/

Zamanınızı ve paranızı da sahte bir ürün için çöpe atmamış olursunuz.

Hepinize güzel günler, iyi alışverişler ve bol kazançlar.

Herkesi öpüyorum
Makyöz Nurgül Kolukırık

profesyonel makyöz

Nurgül Kolukırık

Makyöz Nurgül Kolukırık
Makyöz Nurgül Kolukırık
Beni Takip Edin !

About sach

Check Also

Nurgül Kolukırık

Antalya Makyaj Eğitimi

Antalya Makyaj Eğitimi Makyaj Workshop u için 31 Temmuz – 01  Ağustos 2017 de Antalya …

2 comments

  1. Hocam acaba iletişim adresinizi öğrenebilmem mümkünmüdür yada iletişim telefonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir