Breaking News

Çekim Makyajları

Tv Çekim Makyajı

Kozmetik makyaj haricinden profesyonel makyaj ve efekt makyaj bilgisi gerektir. Çünkü Sanat Yönetmeni oyuncularla ilgili , fotoğrafçılar ise Modellerle ilgili konsepte uygun çekim makyajları isteyebilirler sizden.
Yani yeri geldiğinde çok basit günlük makyajlar yeri geldiğinde eli kopmuş bir asker ya da şiddet görmüş kadın figürü makyajı isteyebilirler .Bunun için bir çekim makyajına gittiğinizde yanında tüm profesyonel makyaj malzemelerinizin olması gerekir tabi bunları kullanabilecek bilginizde…
Örneğin daha yeni gitmiş olduğum Trt Çocuk için hazırlanan Cille Oyuncaklarının reklam çekimi varı ve bana önceden sadece 3 çocuk oyuncunun olduğu  söyledi. Bende sadece kozmetik makyaj malzemelerimin olduğu çantamı götürecektim diğer efekt makyaj malzemelerinin olduğu çantamı da ne olur ne olmaz diye aldım ve çekim günü benden ekstra bir şey istendi. Çocuklardan birinin kel olması gerekiyordu .. Hemen kel kafa makyajı yapıldı ..
Bunlar küçük örnekler daha bir sürü örnekler karşılaşıyorsunuz.

Çekim Makyajı için Makyaj Malzemeleri

–    Efekt Makyaj Malzemeleriniz ( Lateksler, Suni Kan vb )
–    Takma Kirpikleriniz
–    Show Takma Kirpikleri
–    Makyaj önlüğünüz ( Makyaj malzemelerinizin oyuncunun üzerine dökülmemesi ve kostümlerin kirlenmemesi için )
–    Takma kaş , Takma Bıyık , Takma Sakal , Peruklar, Postişler
–    Kozmetik Makyaj Malzemeleriniz ( En az 6 ayrı çeşit fondöten, pudra )
–    Ekstra Sarı Işıklarınız
–    Makyaj aynası Küçük & Büyük
–    Fotoğraf makinası ( Sanat yönetmeninden önce makyajınızın ekranda asıl göründüğüne bakmak için )
Bunların hepsi benim kendi hazırlıklarım . Hiçbir yerde yazılı değil ve bunlar bir kural değil. Sadece çekim makyajları ciddi bir iştir e işinizde profesyonel olmak istiyorsanız disiplinli çalışmalı ve işinizi ciddiye almalısınız. Eğer böyle yaparsanız kazanırsınız.

Ayrıca makyaja yeni başlayan herkes çekim  ve tv makyajlarına özenir büyülü dünya olduğu için. Ama unutmayın 2 dk lık bir reklamın çekimi bile 24 saati bulabiliyor. Aslına o kadar zor ki bu iş. Sürekli oyuncuları  takip etmeniz gerekiyor. Kostümcüyle ve kuaförler ortak çalışmanız yönetmenin istediği ekstra şeyleri bile duyabilmek için sürekli yanında olmanız şart.
Buna sadece işini çok seven biri katlanır ve bende işimi çok seviyorum …

Makyöz Nurgül Kolukırık Tv Çekim Makyajı Portfoyü

Tv Çekim Makyajı

Beni Takip Edin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir