Breaking News

Makyaj Röportaj Yazısı

Makyaj Röportaj Yazısı

Aylık bir Moda dergisinde yayınlana Röpartaj yazım 😉

Makyöz Nurgül Kolukırık1. Makyöz olmaya nasıl karar verdiniz? (Bir hikayesi varsa paylaşır mısınız?)

Çocukluğumdan beri makyaj malzemelerine hayrandım. Yalnız ailem çok fazla onaylamıyordu işimi . Hani vardır ya her Türk aile babasının isteği ; Kızı ya doktor olsun ya öğretmen tarzında..  Bende bir yandan okudum bir yandan da içimden gelen bu işi yaptım . İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler mezunuyum . Şu an da çok iyi bir Makeup Artist im  Şunu da söylemeden geçemeyeceğim . Asıl okulum bittikten ve evlendikten sonra işimi daha rahat bir şekilde yapmaya başladım.  Ve herkese kesinlikle sevdiği iş neyse onu yapmalı görüşündeyim.

2. Sizce en sık yapılan makyaj hataları nedir?

Bir makyöz olarak yolda yürürken , ya da marketten alış veriş yaparken o kadar çok hatalar var ki hatta Bununla ilgili youtube da komik bir videom bile var . Teknik olarak açıklamak gerekirse;
Yanlış çekilen eyeliner yöntemleri
Göz rengine ve saç rengine uyumlu olmayan far renkleri ve göz kalemleri
Abartı sürülen allıklar
Gece makyajı olarak kullanılacak bir makyajı günlük olarak kullanmak
Yanlış fondöten seçimleri ( hem ton bazında hem de kuru / yağlı cilt ayırt etmeksizin alınan fondöntenler )
Daha bir sürü de sayabilirim
Nurgül KolukırıkAma artık makyözlerin ve blogerların sosyal medya paylaşımları sayesinde Türk kadınları daha da bilinçlendi. Videolar veya anltımlı fotoğraflar sayesinde Doğru ve Yanlıklara bir adım daha yaklaştık diyebiliriz

3. Her yüz tipine aynı makyaj uygulanıyor. Hangi yüze nasıl makyaj uygulan malıdır?

Aslında bu çok detaylı bir konu . Bu konulara da daha çok 2 ay süren makyaj eğitimlerim esnasında değiniyorum . Ama anlaşılabilecek en uygun şu şekilde açıklayabilirim.
* – Ten renginizi baz alarak ve göz renginizi baz alarak renkler seçin.
•    Kahverengi Gözlerde ; Bronz kahveler , Bakır tonları ve 2015 Makyaj modası smokey eyes göz makyajı sizin için uygun . Buğulu ve etkiliyici bakışlara sahip olabilirsiniz.
•    Mavi Gözlerde ; Lacivert , griler sizin için. Göz renginiz iyice ortaya çıkacaktır. Eğer daha sade bir göz makyajı isterseniz yine 2015 makyaj modası Retro makyaj ( eyeliner , takma kirpik ve kırmızı ruj üçlemesi ) uygulatabilirsiniz.
•    Yeşil gözlerde ;  Mürdüm tonları , Morlar ve Lilalar tam size uygun. Siz kesinlikle gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Çünkü dünya üzerindeki insanların sadece % 10 u yeşil gözlüymüş. Çok şanslınız .
* Allık Sürme konusunda da ; asla ve asla yana doğru ve yüzünüzü komple kaplayacak şelikde allık kullanmayın . Yüzü her zaman yukarıya doğru volüm vermeye çalışın. Ve aşırı derecede kullanmayın. Çünkü fazla kullanılan allık yüzdeki gözenek vs bu tarz hataları daha çok ortaya çıkarır.

profesyonel makyöz4. Makyajla yüz daraltma mümkün müdür?

Tabiki.
Özellikle ışık oyunları dediğimiz Modlajlama   ( yüze gölge ve ışık katma oyunları ) sayesinde özel günlerinizde çok büyük deişimler yaratabilirsiniz.
Elmacık kemiklerinizi çıkarabilirsiniz.
Burnunuzu ince uzun gösterebilirsiniz.
Alnınızı daha geniş , çenenizi daha küçük gösterebilirsiniz.
Tüm bunlar yüz tiplerine göre deişiklik göstermekte.
Kare yüz
Üçgen yüz
Yuvarlak yüz
Ve ideal olan oval yüz tipleri vardır. Bunun için aynaya baktığınızda yüz tipinizi belirledikten sonra gölge ve ışık oyunlarını yapmak gerekir . Bunun için de aslında 3-5 saatlik Kişisel Makyaj Eğitimleri alarak profesyonel makyözlerden destek alabilirsiniz.

5. İyi bir makyajın püf noktaları nelerdir?

Yüzünüzü çok makyaj a boğmadan , dünya da trend olan doğal makyaj yöntemiyle yüzünüzün iyi yönlerini ön plana çıkararak en doğru makyaja ulaşabilirsiniz.

profesyonel makyözlerprofesyonel makyözler6. Önümüz sevgililer günü 🙂 14 Şubat akşamında sevgilisiyle yemek yiyecek biri nasıl bir makyaj uygulamalıdır?

Evet , Sevgililer Günü
En mükemmel olduğumuzu göstermemiz gereken günlerden bir gün.
Çok yoğun göz makyajı her zaman kişiyi olduğundan daha olgun gösterir.
Dudak makyajı yoğun , göz makyajımız daha olduğu zaman daha fresh ve genç kız havası taşırız.
Siz kendinizi o akşam Hangi kadın olarak görmek isterseniz onu seçebilirsiniz.
Ya çok iddialı bir smokey eyes ( the balm ın smokey eyes paletinden destek alabilirsiniz ) ya da Çok güzel bir Kırmızı Ruj ( Mac Diva , Russian Red gibi ..) seçebilirsiniz. Özellikle bu Kırmızı ruj makyajı , Kırmızı Güllerle çok uyum olur. Bu da beylere küçük bir ip ucu olsun bizden .

7.2015 bahar gelinlerine makyaj tavsiyeleriniz nelerdir?

2015 in Bahar Gelinleri
Bahar da etrafınızda renkleri görürsünüz , eğlenceli ve güzel rengârenk çiçekleri göz önüne alın derim. Yani çok koyu makyajlardan uzak durarak doğaya uyum sağlamak gerekir diye düşünüyorum ki şu an Dünyada trend olan budur zaten. Az aslında çok şey demektir

Bu tatlı ve zevkli sohbet için Teşekkür ediyorum

Hayata Makyaj Yapın diyorum.

profesyonel makyaj

profesyonel makyöz

Sevgilerimle
Makyaj Eğitmeni Nurgül KOLUKIRIK

Makeup Artist

Beni Takip Edin !

About sach

Check Also

Makeup Workshop

5 GÜNDE GELİN MAKYAJI YAPMAK İSTER MİSİNİZ? Makeup Workshop Herkese Merhabalar ; Size 5 günlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir