Breaking News

İpek Kirpik Eğitimi 2019

İpek Kirpik Eğitimi 2019

ipek kirpik eğitimi

Fairlash markası olarak vermiş olduğumuz eğitimlerden kısaca bahsetmek istiyorum . Güncel tekniklere en uygun bu işi en iyi nasıl öğrenebilirsiniz ? bunu düşünerek hareket ettik ve öyle bir program hazırladık .
Öncelikle nasıl başlıyoruz .
Hem sizin müsait olduğunuz hem de bizim müsait olduğumuz bir gün belirliyoruz ve mutlaka canlı bir model getirmeniz gerekliliği var . Canlı model üzerinde pratik yapmadan bu işi öğrenemezsiniz. Çok kalabalık grup Eğitimlerine uygun değildir İpek Kirpik Eğitimi.

ipek kirpik kursu
 1. Aşama :
  1 saat süren teknik bir anlatımla başlıyoruz .
  İpek Kirpik Nedir , çeşitleri nelerdir ? İlk çıkan tekniklerle son teknikler arasında ne farklılılar var . One by one ( Klasik Teknik ) , 3d Sistem ve Volume Lash sistemi nasıl uygulanır . Hangi kalınlıkta kirpiklere ihtiyaç vardır ( 0.15 , 0.10 ,0.07, 0.05 ) Hangi boylar nasıl kombin edilir ( 9/10/11/12/13/14 ) Müşterinin göz yapısına göre seçmeniz gereken boylar nelerdir bunları işliyoruz . Son olarak da hangi kıvrım kirpik kullanarak nasıl bir form vermek istiyorsunuz ? ( b,c,d kıvrımlar ) yani düz , kıvrık ve ekstra kıvrık olarak düşünebilirsiniz . Çekik bir göz mü elde etmek istiyorsunuz ya da iri ve yuvarlak bir göz mü ..
  Ve toplam kullanım süresi , aşamaları nasıldır ? Size gelen müşteriye vermeniz gereken bilgiler ve sonrasında karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı nasıl önlemler almalısınız . Ya da müşterinin size sorabileceği sorular ( Rimel kullanabilir miyim , suya havuza girebilir miyim ,makyaj yapmama engel olur mu , kirpiklerime zarar verir mi ) bunların cevaplarını bilmeniz gerekir .
  Yapıştırıcıların önemi nedir ? İpek kirpik uygulamasını iyi yapabilmenizin en iyi unsuru aslında biraz da kullandığınız yapıştırıcının iyi olmasından geçer.
  İyi bir yapıştırıcı nasıl olmalı ?
 • Antialerjik olmalı
 • Antiflex olmalı yani donduğu yerlerde taşlaşmaması gerekir ( bazı uygulamalar da görürsünüz ekleme yerleri belli olur , rimel kalıntısı gibi bir görüntü oluşur bu da uygulamayı doğallıktan uzaklaştırır )
 • Donma hızı minimum olmalı ( Kurumu hızı ½ saniye olan yapıştırıcılar tercih edilmeli ) Bazı markalarda kuruma hızı 4/5 saniye olduğu zaman hızlı kurutmak için esktra pomba kullanılırdı . Bu da çok büyük bir vakit kaybı demek bizim için .
 1. Aşama
  Lateks , sünger üzerinde el alıştırması yapmaya başlıyoruz . Hazır 3d,6d kullanmadan nasıl 0.07 kirpikler ile yelpaze ( demet ) hazırlayabiliriz bunu çalışıyoruz . Model üzerindeki uygulamanın en iyi sonuçlandırılması için el alıştırması yapmanız şart.
 2. Aşama
  Canlı Model üzerinde Uygulama
  Model üzerinde bir gözü Eğitmen , diğer gözü ise öğrenci tamamlar .
  İki cımbızla birden nasıl çalışılır , tek tek kişinin kirpiği en iyi nasıl bulunur , birbirlerine karıştırmadan ve yapıştırmadan kirpik nasıl takılır bunlarla başlanır ve uygulama böyle devam eder .
  Eğitmen gözetiminde uygulama başarılı bir şekilde sonuçlandırılır ve Sertifika almaya Hak kazanır .
  Peki Sık Sorulanlara Gelelim
 3. Herkes Öğrenebilir mi ? Sabır ile çalışmayı seven ve ince işlerden hoşlanan herkes yapabilir . Sadece ilk yapmış olduğunuz uygulamalar daha uzun sürebilir ki bu da normaldir.
 4. Sertifikayı alamazsanız ne olur ? Bu çok nadir de olsa başımıza geliyor uygulamayı belki o anın stresiyle istenilen şekilde tamamlayamayan öğrencilerimizden 5 uygulama sözü istiyoruz whatsapp danışma hattımızdan bize yollamasını sonra da uygulamayı burada tekrar yapabilmesi için davet ediyoruz .
 5. Eğitim esnasında malzemeleri kim karşılıyor . Sonuçta fairlash markasının Kirpik Sarf Malzemeleri ve Setleri satışı mevcuttur ve gelen herkes kendi setini de kendi seçimine göre alır . Eğitim esnasında katılımcının setinden çalışılır ve kendi ürünlerine aşına olması sağlanır
 6. Daha Sonrasında ürünleri nerden temin edebilir ? Bir set içerisinde en çabuk bitecek ve sürekli yenilemeniz gereken ürünler kirpikler ve yapıştırıcınız . Biten ürünlerinizi sonrasında markamızdan temin edebilirsiniz .
 7. Eğitim Yeterli Olacak mı ? Bu konu da sizi temin ederiz ki elinizin biraz yavaş olması haricinde aklınıza takılan herşey yanıt bulmuş olacak . Sonrasında da telefon desteği her daim ücretsiz bir şekilde alacaksınız .
  Unutmayın her işi öğrenirken adım adım ilerlersiniz . Tek bir günde profesyonellerle yarışacak bir şekilde meslek öğrenmeniz mümkün değildir . Her iş deneyim ve tecrübe ister . Önce çırak olursunuz usta olmanız ise yaptığınız işin sıklığıyla , farklı deneyimler kazanmanız koşuluyla zaman içinde gerçekleşir .
  Pes etmeden , her gün çalışarak yapamayacağınız hiç bir iş yok . Sadece azimle ve gerçekten isteyerek Eğitime gelmenizi ve sonrasında ben bu işi yapacağım demenizi tavsiye ediyorum ,
  Sevgilerimle
  Nurgül KOLUKIRIK
ipek kirpik kursları
Beni Takip Edin !

About sach

Check Also

Make up Workshop 2. Gün

Make up Workshop 2. Gün Make up Workshop 2. Gün hızlı bir giriş yapıyoruz , …

3 comments

 1. Merhaba egitim kaç gün ve ücret nedir

  • Ayşe Hanım merhabalar;
   1 gün ortalama olarak 4-5 saat sürmekte. Detaylı bilgi için 444 3 671 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz Ayşe Hanım.

  • Merhabalar, hangi eğitimimizle ilgili bilgi almak istemiştiniz. Makyaj, kirpik, microblading?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir