Breaking News

Gelin Makyajında Yaz Trendleri

Yaz Gelinlerine Özel Gelin Makyajı Önerileri

Yaz Gelini olacaksanız Eğer bu Makyaj Tüyoları tam sizin için.
Bu yaz Gelinlerde Doğal ve Sade Makyajlar ön planda olacak.

Doğal makGelin Makyajı Önerileriyajın bütün sırrı ‘doğru renk’ seçiminde saklı. Cildin güzelliği bu makyajda ön planda… Eğer doğru teknikleri öğrenirseniz, hafif bir makyajla, çok etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

1. Adım

Doğal makyajda görünüm, iştah açan dudaklar ve yürek titreten gözler üzerine…
Ne dumanlı gözler, ne de ağır fondötenlere gerek var.

2. Renginibul

Hangi rengin sizin renginiz olduğunu bilmeniz önemli. Eğer solgun ve renksiz bir cildiniz varsa, şeftali tonları ve uçuk pembeler kullanmanız uygun olur.
Eğer cilt renginiz sarıya dönükse, krem formlu bej renkli malzemeleri tercih edin

3. Önce deneyin

Makyözünüzden veya Makyörünüzden emin değilseniz Prova makyajı şart
Bir çok kadın, yanlış renk seçimi yüzünden baştan kaybediyor ve ne kadar uğraşsalar dahi o makyaj kendilerine yakışmıyor. Ya yüzleri hayalet kadar soluk oluyor ya da koyu renkten dolayı maske takmış gibi görünüyorlar.

4. Dudaklara peeling Bakım

Dudaklarınızı pürüzlü görünümden ve kuruluktan kurtarmak için hafif bir peeling uygulaması yapın ve dudak nemlendiricinizi sürün. Genelde Gelinler tüm cilt bakımlarını tamamlar ama Dudakları unuturlar
Dudaklar için satılan “lip exfoliator” ürünleri kullanabilirsiniz. Ölü deriler gidince dudaklarınız doğal bir parlaklığa da kavuşacak aynı zamanda…

5. Kapatıcı

Kapatıcı alırken, kaliteli ve cilt tonunuzla tamamıyla bütünleşecek bir kapatıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Ağır kapatıcılardan uzun durun. Kryolan suprocolor gibi…
Krem kapatıcılar kolay emilim bakımından çok idealdir. Yüzünüzün istediğiniz her noktasında kullanabilirsiniz, dudaklar dahil.

6. Fondöten

Kapatıcıdan sonra fondötene ihtiyacınız kalmadığını düşünüyorsanız, kullanmayın. Eğer kapatıcılık açısından fondöten ile cildinizi tamamen pürüzsüz göstermek istiyorsanız da hafif bir fondöten kullanabilirsiniz.
Kuru cildiniz varsa, ışığı yansıtan fondötenleri tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir görünüm verirler. Fondöten ister mat, ister ışık yansıtıcılı olsun mutlaka çok ince bir tabaka şeklinde sürün.

Maksat; doğal görünüm, unutmayın!

7. Allık

Sadece elmacık kemiklerinizin üzerine çok hafif bir pembelik verin. Şeftali tonu da olur.
Krem ya da likit formlu allıkları tercih edin ki, hem daha doğal hem de sağlıklı bir parlaklık kazanırsınız.

8. Maskara

gelin makyajıKirpiklerinizi önce kıvırın. Sonra, hacim veren bir maskara ile birkaç dakikalık aralarla kirpiklerinizi 2-3 kat boyayın.
Dolgun görünen kirpiklerinizi en son kirpik tarağı ile tarayın ve tane tane ayrık, uzun görünmelerini sağlayın.

9. Dudak parlatıcısı

Ten rengi bir parlatıcı ile dudaklarınızı parlatın. Hatta içinde gümüş parlaklığı olanları tercih edin, böylece daha da dolgun görüneceklerdir.

10. Son kontrol

Cildiniz saten gibi pürüzsüz ve sağlıklı, bakışlarınız derin, dudaklarınız da parlak ve çekici görünüyorsa, bu iş tamamdır!

Az Makyaj Çok Güzeldir
Gelin Makyajı

Beni Takip Edin !

About sach

Check Also

Make up Workshop 2. Gün

Make up Workshop 2. Gün Make up Workshop 2. Gün hızlı bir giriş yapıyoruz , …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir