Breaking News

Gelin Makyajı Kaporası

Gelin Makyajı Kaporası Nedir

Kaparo alıcının bir mal veya hizmeti satıcısından alma işlemini garanti altına almak amacı ile alınan satıcıya satı alacağını mal veya hizmet bedelini bir miktar olarak ödediğini meğlağ demektir.
Kaparo nın iadesi  yoktur,

Maalesef hiç hoşlanmadığım maddiyat konularından bahsedeceğim bu yazımdan.

1.    Örnek  : 30 Haziran için benden 1 ay öncesinden randevu alan ve ödemeni  %30 unu veren Büşra hn düğüne 1 hafta kala bana uzak olduğu için stüdyoma gelemeyeceğini ve iptal etmek istediklerini belirtti. Bende buna her ne kadar 1 hafta önce söylenmesinden dolayı kızmış olsam da tamam dedim. Yalnız bir de çok çirkin bir şekilde kaparo iadesinin istenmesi sabrımı taşıran son nokta oldu.
Kaparo iade edilmez dediğimde ise görüştüğüm o nazik kız gitti ve çok çirkin hitaplarda bulunan 100 Tl için Annesi, babası , nişanlısını ayrı ayrı arattıran arkadaşa en son başımın gözümün sadakası olsun diye iade ettim.

2.Örnek : 31 Ağustos için beni Mayıs ayında arayan müşterimle konuştuk. Ben bu günü kesin ayırabilmem için bir miktar kaparo bırakması gerektiğini belirttim. O da prova makyajı istediğini ama ağustos ayında tekrar arayıp bunu netleştireceğini söyledi.
İnan bu şekilde arayan ve dönmeyen çok insanla karşılaştım.

Neyse bu süreç içerisinde benle görüşmeye gelen ve bana güvendikleri için prova istemeden kaparo bırakan 2 müşterim oldu.
Ve bunu şahıs beni 14 Ağustosta arayıp bu hafta sonu prova istediğini söylüyor. Ben de bu günümün dolu olduğunu söyleyince bir sürü hakaret işitiyorum.
Garantiye almak isteyen kişi kaparo bırakır ve problem yaşamaz. Arayan herkese kesin gözüyle bakamam çünkü.
Neyse ki kişiliğimden ödün vermedi ve telefondaki kişiyle görüşmemi direkt kestim.
Biraz sitemkar bir yazı oldu kusura bakmayın ama güzel olduğu kadar bu tür sebeplerden dolayı da çok stresli bir işimiz var.

Bir daha aynı sorunları yaşamamak için yazmak istedim.

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir .

profesyonel makyaj

Beni Takip Edin !

About sach

Check Also

Make up Workshop 2. Gün

Make up Workshop 2. Gün Make up Workshop 2. Gün hızlı bir giriş yapıyoruz , …

2 comments

 1. Merhaba iyi gunler,

  Hollanda da kaliyorum fakat seneye yazin dugunum olucak istanbulda insallah. Makyöz ariyorum sizin fiyatlarinizi ogrenebilirmiyim gelin Makyöz icin prova dahil. Hangi markanin urunleri kullaniyosunuz ?

  Saygilar .

  Emine Guler

  • Merhaba Emine hanım,
   Mayıs gibi arayıp randevu almanız lazım.
   Şu anki fiyat gelin makyajı 500 tl .
   Makyaj Malzemesi olarak Kryolan ve Mac Kullanıyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir