Breaking News

Allık Sürerken Yapılan Hatalar

Allık sürerken Yaptığımız Hatalar

Doğru allık seçimi ve doğru uygulamayla yüzünüze kusursuz bir renk ve gölge katmanız mümkün. Allık sürerken yapmamanız gereken hataları öğrenin ve mükemmel makyaja sizde Kavuşun.
Allığı doğru sürüp sürmediğinizden bir türlü emin olamıyorsunuz değil mi?

Biliyoruz; çünkü birçok kadın böyle düşünüyor. Etraf yanlış allık uygulamalarıyla dolup taşarken insan kendini sorgulamadan edemiyor.

Allık SürmekÖnce şunu açıklığa kavuşturalım; allığın amacı yüzünüzü bambaşka bir renge boyamak değil, yüzünüze hafif ve doğal bir renk katmaktır. Abartılı bir allık görüntüsünün tüm güzelliğinize gölge düşürebileceğini sakın unutmayın! Allığınızı doğru şekilde ve doğru miktarda sürdüğünüzden emin olun. Olamıyor musunuz? O halde allık sürerken en sık yapılan hatalara şöyle bir göz atın ve yaptığınız yanlışlardan yol yakınken vazgeçin. İşte allık sürerken en sık yapılan başlıca hatalar:

Allığı yüzünüzün yanlış yerine uygulamayın!
Allığı elmacık kemiklerinizin çok üstüne sürerseniz porselen bebek gibi gözükürsünüz. Fazla altlara kaçarsanız da kendinizi daha yaşlı gösterebilirsiniz. Eğer yüzünüz oval ya da yuvarlak bir şekle sahipse, allığınızı elmacık kemiklerinizin hemen altına sürmelisiniz. Bu elmacık kemiklerinizin daha belirgin gözükmesine yardım edecektir. Ama eğer yüzünüz köşeliyse, allığı elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamanız kesinlikle daha doğru olacaktır.

Dağıtmadan bırakmayın!
Fazla miktarda allık uygulamak ve uygulamanın ardından dağıtmamak, yanağınızı allığın içine daldırmışsınız gibi görünmenize sebep olacaktır. Bundan kaçınmak için ilk yapmanız gereken doğru bir fırça seçmek
Kabuki fırçalar geniş bir yüzeye sahip olduklarından ve üzerinde istenilenden çok allık tutacaklarından tercihinizi onlardan yana kullanmamanızı tavsiye ederiz. Ucu düz fırçalar en doğru tercih olacaktır. Fırçayı allığınıza sürdükten sonra üzerindeki fazlalıktan kurtulmak için parmağınıza birkaç defa vurarak silkeleyin. Allığı yüzünüze uyguladıktan sonra dilerseniz bir makyaj süngeri yardımıyla, dilerseniz de temiz bir fırçayla iyice dağıttığınıza emin olun.

Cilt tipinize uymayan bir allık kullanmayın!
Normal ya da karma cilde sahip olanlar için en ideal allık toz formundakilerdir. Kuru ciltler ise aynı zamanda nemlendirme özelliği bulunan krem allıkları tercih edebilirler. Yağlı ciltlerin favorisi ise jel ya da sıvı kıvamdaki allıklar olabilir.

Mac de istediğiniz tarzda krem Allık tercihlerini görebilirsiniz.

Mac Allık

Mac Allık

Beni Takip Edin !

About sach

Check Also

Make up Workshop 2. Gün

Make up Workshop 2. Gün Make up Workshop 2. Gün hızlı bir giriş yapıyoruz , …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir