Breaking News

En Doğal Takma Kirpik Mac 36

En Doğal Takma Kirpik Mac 36

MAC 36 Lash Takma Kirpik

mac 36 takma kirpikEvet bugünkü makyaj malzemeleri yorumları köşemizde Takma Kirpikler var .Özellikle bu sezon en çok kullandığım takma kirpik modelidir Mac 36 .
Gelin makyajı olsun , ünlüler olsun herkesin en çok sevdiği ve en doğal duran model olduğu için de çkaç tane aldığımı hatırlamıyorum bile . Elimde biten ve yeni ürünler diye fotoğraf paylaştım kimse inanmadı , daha doğrusu inanamadılar .
Bu yüzden hemen bu ürünle ilgili genel düşünceleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ürün Hakkında Düşünceler
MAC’in takma kirpiklerinin namını hepiniz duymuşsunuzdur. M·A·C takma kirpikler tüm niteliklere uygun bir şekilde üretilmiş el işi ürünlerdir. Görüntü ister doğal ister dramatik olsun; her tasarım mükemmel şekillendirilmiştir ve çekici bir sonuç vermek üzere hazırlanmıştır. Birçok şekilde ve yoğunlukta çeşide sahiptir. Kendi göz yapınıza uygun bir modeli seçerseniz de gayet hoş durur . Yani göz yapınızın büyüklüğüne, düşüklüğüne ve genişliğine göre tercih yapmanız gerekir ki vasat bir görüntüye sebebiyet vermeyin.

Dikkatlice ve bir cımbız yardımıyla yuvalarından çıkardıktan sonra ölçülerinin gözünüze uygun olup olmadığına bakmalısınız. Tam orta kısmından tutun kendi göüzünüzünde orta kısmana denk getirmelisiniz. Eğer kirpikler sizin için büyükse makasla uçlarından kesebilirsiniz. Fakat bu işlem MAC 36 Lash kirpikler için geçerli değil. Çünkü gayet doğal bir uzunlukta ve kendi kirpiklerinizle mac takma kirpikleriuyum sağlayan bir özelliği vardır. Cımbızla tuttuğunuz takma kirpiğe yapıştırıcınızı sürdükten sonra 30 saniye kadar beklemelisiniz. Böylece yapıştırıcı biraz kuruyacaktır. Kesinlikle yapıştırıcının dozu iyi ayarda olmalıdır, yoksa gözünüzde yapay maddeler olduğunu hissedersiniz.
Ayrıca yapıştırıcının kalitesi çok önemlidir. Güzel yapışma sağlamayan ya da sağlığa zararlı olan ucuz yapıştırıcılardan uzak durmalısınız ve kirpikler için özel üretilmiş yapıştırıcıları kullanmalısınız. Dünyaca ünlü Duo Adhesive Kirpik Yapıştırıcısı’nı tavsiye ediyoruz ki bütün makeup artistler de bunu kullanır zaten . Son olarak asla ve asla takma kirpiklerle uyumayın!

Yapıştırıcı olduğu için sabah kalktığınızda gözlerinizin birbirine yapışma riski var. Böyle bir sorun olmasa bile yapıştırıcıdan sızan kimyasal maddeler gözlerinize mikrop kaptırabilir, istenmeyen göz hastalıklarına sebep olabilir. Çıkartacağınız zaman bir parça ped pamuğunuza göz makyajı temizleyici ve çıkarıcı solüsyon bir miktar dökerek nazikçe sildiğiniz takdirde hemen çıkacaktır.
Eğer günlük kullanıma uygun kirpikler istiyorsanız kısa ve seyrek olanları tercih etmelisiniz. Bunun için MAC 36 Lash tam size göre! Özel Rİri Mac koleksiyonunda üretilmiş olan bu kirpikler Lash duo yapıştırıcı35 ve Lash 36 olarak iki farklı çeşidi tasarlanmış. Lash 36, Lash 35’e göre daha doğal duruyor. Sultress Lashes olarak lanse edilmiş olan bu kirpikler dolgun ve dramatik bir görünüm oluşturuyorlar. Kısadan uzuna doğru sıralanan ince kılları var. Uzun olanları gözünüzün dış kısmına gelecek şekilde yerleştiriyorsunuz. Ürünün tek olumsuz özelliği; kirpiklerin beyaz şerit üzerine dizilmiş olması. Kirpik yapıştırıcınız beyazdan şeffaflığa doğru bir geçiş yapsa da, kirpiklerin beyaz şeridi maalesef görünüyor. Bu nedenle takma kirpik taktığınız çok belli oluyor. Bu sorunu da göz makyajınız bittikten sonra eyeliner ile veya kalem ile üzerinden geçerek kolaylıkla halledebilirsiniz.

Makyajınızda kullandıktan ve işiniz bittikten sonra temizleyerek yerine koymayı unutmayın . Mac kirpiklerini birkaç defa özel gecelerinizde kullanabilirsiniz . Hemen atmayın sakın .

Bu arada piyasada sahte yani çakma diye tabir ettiğimiz bir çok M.A.C malzemeleri mevcut , sadece şubelerinden gidip özel olarak almadığınız sürece tenezzül etmeyiniz.

Bu arada sigma makyaj fırçaları yazımı da tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hayata makyaj yapmayı unutmayın.

Makyöz Nurgül Kolukırık
Makyöz Nurgül Kolukırık
Beni Takip Edin !

About sach

Check Also

Nurgül Kolukırık

Antalya Makyaj Eğitimi

Antalya Makyaj Eğitimi Makyaj Workshop u için 31 Temmuz – 01  Ağustos 2017 de Antalya …

One comment

  1. Merhaba gözümün fotoğrafını atsam bana uygun mac kirpiği seçer misiniz acaba ? Mezuniyetim var ve ilk kez takma kirpik kullanıcam *-*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir