Profesyonel Makyöz Nurgül Kolukırık Make-Up Artist Profesyonel Makyaj http://nurgulkolukirik.com Profesyonel Makyöz Nurgül Kolukırık Make-Up Artist Mon, 04 Mar 2019 12:26:46 +0000 tr hourly 1 İpek Kirpik Eğitimi 2019 http://nurgulkolukirik.com/ipek-kirpik-egitimi-2019.html http://nurgulkolukirik.com/ipek-kirpik-egitimi-2019.html#respond Mon, 04 Mar 2019 12:06:17 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4359 İpek Kirpik Eğitimi 2019

ipek kirpik eğitimi

Fairlash markası olarak vermiş olduğumuz eğitimlerden kısaca bahsetmek istiyorum . Güncel tekniklere en uygun bu işi en iyi nasıl öğrenebilirsiniz ? bunu düşünerek hareket ettik ve öyle bir program hazırladık .
Öncelikle nasıl başlıyoruz .
Hem sizin müsait olduğunuz hem de bizim müsait olduğumuz bir gün belirliyoruz ve mutlaka canlı bir model getirmeniz gerekliliği var . Canlı model üzerinde pratik yapmadan bu işi öğrenemezsiniz. Çok kalabalık grup Eğitimlerine uygun değildir İpek Kirpik Eğitimi.

ipek kirpik kursu
 1. Aşama :
  1 saat süren teknik bir anlatımla başlıyoruz .
  İpek Kirpik Nedir , çeşitleri nelerdir ? İlk çıkan tekniklerle son teknikler arasında ne farklılılar var . One by one ( Klasik Teknik ) , 3d Sistem ve Volume Lash sistemi nasıl uygulanır . Hangi kalınlıkta kirpiklere ihtiyaç vardır ( 0.15 , 0.10 ,0.07, 0.05 ) Hangi boylar nasıl kombin edilir ( 9/10/11/12/13/14 ) Müşterinin göz yapısına göre seçmeniz gereken boylar nelerdir bunları işliyoruz . Son olarak da hangi kıvrım kirpik kullanarak nasıl bir form vermek istiyorsunuz ? ( b,c,d kıvrımlar ) yani düz , kıvrık ve ekstra kıvrık olarak düşünebilirsiniz . Çekik bir göz mü elde etmek istiyorsunuz ya da iri ve yuvarlak bir göz mü ..
  Ve toplam kullanım süresi , aşamaları nasıldır ? Size gelen müşteriye vermeniz gereken bilgiler ve sonrasında karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı nasıl önlemler almalısınız . Ya da müşterinin size sorabileceği sorular ( Rimel kullanabilir miyim , suya havuza girebilir miyim ,makyaj yapmama engel olur mu , kirpiklerime zarar verir mi ) bunların cevaplarını bilmeniz gerekir .
  Yapıştırıcıların önemi nedir ? İpek kirpik uygulamasını iyi yapabilmenizin en iyi unsuru aslında biraz da kullandığınız yapıştırıcının iyi olmasından geçer.
  İyi bir yapıştırıcı nasıl olmalı ?
 • Antialerjik olmalı
 • Antiflex olmalı yani donduğu yerlerde taşlaşmaması gerekir ( bazı uygulamalar da görürsünüz ekleme yerleri belli olur , rimel kalıntısı gibi bir görüntü oluşur bu da uygulamayı doğallıktan uzaklaştırır )
 • Donma hızı minimum olmalı ( Kurumu hızı ½ saniye olan yapıştırıcılar tercih edilmeli ) Bazı markalarda kuruma hızı 4/5 saniye olduğu zaman hızlı kurutmak için esktra pomba kullanılırdı . Bu da çok büyük bir vakit kaybı demek bizim için .
 1. Aşama
  Lateks , sünger üzerinde el alıştırması yapmaya başlıyoruz . Hazır 3d,6d kullanmadan nasıl 0.07 kirpikler ile yelpaze ( demet ) hazırlayabiliriz bunu çalışıyoruz . Model üzerindeki uygulamanın en iyi sonuçlandırılması için el alıştırması yapmanız şart.
 2. Aşama
  Canlı Model üzerinde Uygulama
  Model üzerinde bir gözü Eğitmen , diğer gözü ise öğrenci tamamlar .
  İki cımbızla birden nasıl çalışılır , tek tek kişinin kirpiği en iyi nasıl bulunur , birbirlerine karıştırmadan ve yapıştırmadan kirpik nasıl takılır bunlarla başlanır ve uygulama böyle devam eder .
  Eğitmen gözetiminde uygulama başarılı bir şekilde sonuçlandırılır ve Sertifika almaya Hak kazanır .
  Peki Sık Sorulanlara Gelelim
 3. Herkes Öğrenebilir mi ? Sabır ile çalışmayı seven ve ince işlerden hoşlanan herkes yapabilir . Sadece ilk yapmış olduğunuz uygulamalar daha uzun sürebilir ki bu da normaldir.
 4. Sertifikayı alamazsanız ne olur ? Bu çok nadir de olsa başımıza geliyor uygulamayı belki o anın stresiyle istenilen şekilde tamamlayamayan öğrencilerimizden 5 uygulama sözü istiyoruz whatsapp danışma hattımızdan bize yollamasını sonra da uygulamayı burada tekrar yapabilmesi için davet ediyoruz .
 5. Eğitim esnasında malzemeleri kim karşılıyor . Sonuçta fairlash markasının Kirpik Sarf Malzemeleri ve Setleri satışı mevcuttur ve gelen herkes kendi setini de kendi seçimine göre alır . Eğitim esnasında katılımcının setinden çalışılır ve kendi ürünlerine aşına olması sağlanır
 6. Daha Sonrasında ürünleri nerden temin edebilir ? Bir set içerisinde en çabuk bitecek ve sürekli yenilemeniz gereken ürünler kirpikler ve yapıştırıcınız . Biten ürünlerinizi sonrasında markamızdan temin edebilirsiniz .
 7. Eğitim Yeterli Olacak mı ? Bu konu da sizi temin ederiz ki elinizin biraz yavaş olması haricinde aklınıza takılan herşey yanıt bulmuş olacak . Sonrasında da telefon desteği her daim ücretsiz bir şekilde alacaksınız .
  Unutmayın her işi öğrenirken adım adım ilerlersiniz . Tek bir günde profesyonellerle yarışacak bir şekilde meslek öğrenmeniz mümkün değildir . Her iş deneyim ve tecrübe ister . Önce çırak olursunuz usta olmanız ise yaptığınız işin sıklığıyla , farklı deneyimler kazanmanız koşuluyla zaman içinde gerçekleşir .
  Pes etmeden , her gün çalışarak yapamayacağınız hiç bir iş yok . Sadece azimle ve gerçekten isteyerek Eğitime gelmenizi ve sonrasında ben bu işi yapacağım demenizi tavsiye ediyorum ,
  Sevgilerimle
  Nurgül KOLUKIRIK
ipek kirpik kursları
]]>
http://nurgulkolukirik.com/ipek-kirpik-egitimi-2019.html/feed 0
Makyaj Eğitimi 2019 http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-2019.html http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-2019.html#comments Wed, 02 Jan 2019 18:07:20 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4339 Makyaj Eğitimi 2019

2018 Eğitim yılını gayet iyi bir şekilde tamamladık. Bir çok ünlü ismi konuk ettik .
Bu sene için de aynı güzelliği diliyorum ve güncellenen ders programını aşağıya ekliyorum.

hızlandırılmış makyaj kursları 2019

MAKEUP PRO ACADEMY
DERS PROGRAMI

Profesyonel Makyaj Ürünlerinin tanımı, kullanım ve temizlik Teknikleri
Makyaj Fırçalarını ve Malzemelerini Tek Tek Tanıma
Makyaj ile Yüzdeki Kusurları Kapatma Teknikleri ve Doğru Uygulamaları
Gündüz ve Gece Makyajı arasındaki farklılıklar
Eğitmenin Uygulaması ( Göz Makyajı ve Yüz Modlajlama )

Öğrencilerin birbirlerine 1/2/3 Gölgeli Göz makyajı Uygulaması ( farların yanyana dizilmesi )
Eyeliner çalışması
Bütün takma kirpik uygulaması

Öğrencilerin birbirlerine Smokey eyes uygulaması
Eyeliner çalışması
Demet takma kirpik uygulamasıGü

Gelin Makyajı KonseptiGÜN
Cut Crease İnstagram Makyajı Çalışmas

Beauty Makeup
İyi bir Makeup Artsit Nasıl Olmalı
Sosyal medya yönetimi ve yeni bir işe nasıl atılır taktikler
SINAV ( 30 DK )
Sertifika Töreni
Kapanış

makeup pro academy

Yazılı sınav sonrasında , hem sınav sonucuna göre hem de hafta içerisinde verilen ödevleri tamamladığınız sürece Sertifikanız verilecektir .
Bu bir Profesyonel Makyaj Başlangıç eğitimidir . Freelence çalışmak isteyenler için ya da bir güzellik merkezinde , kozmetik markalarla çalışmak isteyenler için idealdir . Gece Makyajı ve Gelin makyajı üzerine ağırlıklı bir program olup , güncel tekniklerle Makyöz olmak isteyen herkesi bekleriz


]]>
http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-2019.html/feed 8
Ivana Sert Makyaj Modelimiz http://nurgulkolukirik.com/ivana-sert-makyaj-modelimiz.html http://nurgulkolukirik.com/ivana-sert-makyaj-modelimiz.html#respond Sun, 04 Nov 2018 16:45:01 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4281 Ivana Sert Makyaj Modelimiz

26 Kasım 2018 Hızlandırılmış Makyaj Eğitimi

Nurgül Kolukırık
Nurgül Kolukırık

2019 için yeni projeler yaparken yılı bitirmeden de güzel işler yapmaya devam ediyoruz
Kasım ayı için de Sevgili Ivana Sert bizim konuğumuz oluyor
Kendisiyle yapmış olduğumuz görüşmeye istinaden makeup artist olduğu için eğitimde seve seve yer alacağını söyledi. Ayrıca öğrencilerimizden birine bir uygulamada kendisi yapacak
Bunun haricinde o gün ;

 • Makeup artistler de bulunması gereken özellikler
 • Tv set makyajının günlük makyajdan farklı
 • Nasıl iyi bir makyöz olunur
 • Doğru makyaj malzemeleri ve teknikleri
 • Yüz tipine göre ve ten rengine göre seçilmesi gereken tonlar
 • Kıyafete göre makyaj
 • İlk günün konuları böyle. Sonraki günlerde ise standart programımız devam edecek .
 • Üç farklı tipde göz makyajı
 • Gece Makyajı
 • Gelin Makyajı Uygulamaları
 • Takma Kirpik Uygulamaları
 • Yüz Kontörü ve aydınlatma işlemleri
 • Doğru allık ve ruj seçimi

Eğitim toplamda 6 Gün
Bu aya özel Tek Günlük Katılımcıları da kabul edeceğiz  ( Look and Learn )
Yer : Florya / ISTANBUL

Ücret ve Kayıt için lütfen bize ulaşın
444 3 671
0532 301 8690

ivana sert makyaj

Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

instagram : https://www.instagram.com/nurgulkolukirik/
facabook : https://www.facebook.com/NURGULKOLUKIRIK
youtube : https://www.youtube.com/user/nurgulkolukirik
Blog : http://nurgulkolukirik.com

makyöz

 

]]>
http://nurgulkolukirik.com/ivana-sert-makyaj-modelimiz.html/feed 0
En İyi Saç Kaynak Uygulaması http://nurgulkolukirik.com/en-iyi-sac-kaynak-uygulamasi.html http://nurgulkolukirik.com/en-iyi-sac-kaynak-uygulamasi.html#respond Thu, 24 May 2018 14:13:58 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4261 En İyi Saç Kaynak Uygulaması

küllü kumral kaynak saçBugüne kadar saçlarını uzatmak veya gürleştirmek için saç kaynak uygulaması yaptıran bir çok kişiyi gördüm
Hepsi eşimin müşterisi ve bir imdat merkezimize geliyorlardı
Kimisi kuaför mağduru kimisi hastalığı dolayısıyla saçlarını kaybetmiş kişilerdi
Saçlarından mutsuz kadının hayatında da mutlu olmadığını ve öz güvenini kaybettiğini gördüm
Kimisinin gözlerinde kimisi de belli etmese , gizlese bile aslında öyle olmadığını ben anlıyordum
Aslında bir Makeup artist olmama rağmen hem markam olması dolayısıyla hem de hem hemcinslerime yardımcı olmak adına bu yazıyı yazıyorum

Saç Kaynak Nedir , Nasıl Yapılır , Çeşitleri ve En Sağlıklısı Hangisi ?
Sanırım biraz uzun bir yazı olacak
Öncelikle en güzeli en doğalıdır
Hep bunu söylerim
Yani kendi saçlarınız
Bunu unutmayın
Bunu düşünerek marjinal kararlar almadan , saçlarınızı yıpratan değişikliklerden vazgeçin
Oldu ki saçlarınız yandı veya kaynak saç uygulaması düşünüyorsunuz

Murat Kolukırık
Murat Kolukırık

O zaman beni dinleyin
Başlarından kesilmiş ham saçların işlenerek bir çok şekilde versiyona dönüştürülmüş saçların sizlerin saçlarına eklenmesine saç kaynak denir
Zamanında kullanmış biri olarak söylüyorum
En rahatı inanın görüntüden daha iyi
Bazen görüntüsü çok iyi olsa bile rahat edemediği için saçlarını çıkartan kişiler tanıyorum
Örneğin Boncuk Kaynak ; belki duymuşsunuzdur ya da yolda yürürken boncuklarını gördüğünüz kişiler olmuştur
En ilkel sistem diyebilirim boncuk kaynak uygulaması için
Boncuklara sıkıştırılarak eklenir , çok rahatsızdır ama alışkın kişiler için çokda öyle değil .. n ucuz sistemdir

Mikro Kaynak Peki
Mikro kaynak şu an pek çok yer tarafından yapılsa da ilk bu sistemi getiren eşim Murat Kolukırık tır . Aslında bunu söylemek çok hoşuma gitmiyor ama gerçekten de öyle
Hatta bir akşam üzeri ( 4 sene önce ) oturup araştırıp yapalım mı yapmalıyım mı diye düşündüğümüzü çok iyi hatırlıyorum
İlk uygulama yaptığımız müşterileri ve beğenilerini sonra ise bir çok yerin de yapmaya başladığını ve bu olayı gizli müşterilerle çözmeye çalıştıklarına hala gülüyorum açıkçası ,
Tek keşke dediğimiz nokta ise patentini almamak oldu diyebilirim
Neyse sistem çok güzel . İnce tutalar halinde olduğu için saçlar gayet homojen yayılır ve ekleme yerleri görünmüyor
Tek dezavantajı ise işlem uzun sürüyor . Eşim 1 cmlık saçlara dahil uygulamalar yapıyor . 8 saatten 14 saate kadar süren uygulamalar oluyor . Gece geç saatlere kadar süren uygulamaları hala hatırlıyor gibiyim

mikro bant kaynak
mikro bant kaynak

Şimdi de Mikro bant kaynak uygulaması çok trend. Bence de şu an için en mantıklısı bu sanırım
Hem maliyet olarak daha düşük hem de uygulama süresi çok kısa
Soğuk sistem bir metod olduğu içinde saçı hiçbir şekilde yıpratmıyor
Ayrıca saçlarımın uzun olmasına rağmen geçen yaz renkli saç taktırmak istemiştim ve bende kullanmıştım
Kısacası sistemler şu anlık böyle . Belki ilerleyen teknoloji ile daha farklı sistemlerde çıkabilir ama şimdilik böyle
Eğer sizde uygulama yaptırmayı düşünüyorsanız Çağrı merkezinden arayın ve uzmanlarla konuşun
Benim verdiğimden daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ama en başında unutmayın ; en doğalı en güzelidir

Bu arada bahçemizden hemen Bir Görüntü ve karşınızda 2018 Yaz modeli uygulamaları

mikro kaynak saç

mikro kaynak

gri ombre kaynak saç

Aşağıya uygulamalardan ve Sach Saç Kaynak Merkezimizden Videolar ekliyorum , inceleyin 😉

 

]]>
http://nurgulkolukirik.com/en-iyi-sac-kaynak-uygulamasi.html/feed 0
Dubai Beauty World 2018 http://nurgulkolukirik.com/dubai-beauty-world-2018.html http://nurgulkolukirik.com/dubai-beauty-world-2018.html#respond Sat, 12 May 2018 12:18:57 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4249 Dubai Beauty World 2018

Nurgül Kolukırık
Nurgül Kolukırık

Herkese Merhabalar
Bu sefer ki yazımı dubai den yazıyorum sizlere,
Evet dubai çünkü her iki markalarımız olan Fairlash ve sach hair olarak standımız var
Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Beauty World de ikinci sefer bulunuyorum
Geçen sene katılmıştık gayet güzel kontaklar kurmuştuk bu yıl da yine varız
Tahmin edersiniz ki bir marka oluşturmak hiç de kolay değil
Yıllarca bir bebek gibi büyütüyorsunuz her türlü zarara ve kötülüklere karşı koruyorsunuz
Bu tarz fuarlarda mezuniyetlerde duyulan gururla eş değer bence
Hatta bugün standı dizerken iki , üç sefer gözlerim doldu ve kimseye çaktırmadan sildim göz yaşlarımı
İnsan gururdan ağlarmış gerçekten
Dışarıdan kolay gibi görülen bir broşür kağıdı ya da bir model reklam klibi çekimi aslında arkasında bir çok kişinin emeğini barındırıyor .
Fuar alanlarındaki görseller ve videolar için 2 / 3 ay öncesinden ön çalışmalar yapılıyor
Bunları bildiğim için her markanın her şeyine saygı ile yaklaşıyorum
İzliyorum , dokunuyorum , inceliyorum
Mesele Çinlilere bir kartizit verdiğiniz zaman adamlar sanki çok önemli bir şey alırmış gibi iki elleriyle , eğilerek alıyorlar . Yazılan dili bilmeseler bile saygılı bir biçimde inceliyorlar broşürleri ya da kartvizitleri .
Bunu neden yapıyorlar
Çünkü iş yapmanın ne kadar zor olduğunu ve saygıdeğer bir emel olduğunu biliyorlar
Neyse sanırım duygularımın yine arşa çıktı benim
Yeterli bu kadar resmi yazı
Biraz da neler yaptım bunlardan bahsedeyim size
Fuara birkaç gün kalan otelimize yerleştik , gördüm ki tüm firmalar bu şekilde yapıyorlar özellikle
Bir günü sadece stand yerleştirmeye ve dinlenmeye ayırıyorlar
Bizde öyle yaptık
E fuar öncesinde de azıcık gezdik tabiki
Meşhur Jumeriah beach i gördük bir damlacık denize girdik
Sonrasında akşam yemeği için Dubai Marina da bir Restorant a oturduk
Gayet keyifliydi
Aşağıda birkaç fotoğraf paylaşıyor olacağım
Ve Dubai sürecini de sürekli olarak buradan yazacağım sizlere
Özellikle bu işe yeni başlayan Meslektaşlarıma da bilgiler vereceğim
Neler yapmaları gerekiyor
Bir marka nasıl oluşturulur , ben Neler yaptım
Yaptığım Hatalar
Elde ettiğim Başarılar
Hayal kırıklıkları
İmaj sıkıntılar

Buradan bana da yorum yazabilirsiniz
İster Makeup Artist olun ister Güzellik uzmanı ya da İpek Kirpik Uzmanı , Kuaför , Manikürcü vs
Güzellik sektöründe iseniz ve hedefleriniz varsa
Elimden geldiğinde kendi tecrübelerimi sermeye açığım
Hepimize bol şans, Çalışan Üreten Kadınlar olarak ; Önce Hayata Makyaj Yapabilme dileğimle ,

Makeup Pro Academy & Fairlash CEO

Nurgül KOLUKIRIK

hair extensions dubai

dubai makeup artist

Dubai tape in hair extensions

makyöz nurgül kolukırık

 

]]>
http://nurgulkolukirik.com/dubai-beauty-world-2018.html/feed 0
Makyaj Eğitimi Nisan 2018 http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-nisan-2018.html http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-nisan-2018.html#respond Sat, 05 May 2018 11:47:39 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4244 Makyaj Eğitimi Nisan 2018

Nisan Grubu

Nurgül KOLUKIRIK
Nurgül KOLUKIRIK

16 Nisan da başladı Grubumuz . İlk gün toplam da 5 Misafirimiz vardı . Son katılımcımız yurt dışından geleceği için son an da biletini ancak bir sonraki güne alabilmiş. Onunla daha tanışamadım
Hepsi çok tatlı çok iyi insanlardan oluşuyor grubun
Çoğu benden feyz aldıkları için geldiklerini söyledi
O kadar çok mutlu oldum ki
Almanya dan , Fransa dan , Konya dan , Gaziantep den ve İstanbul dan olmak üzere bir çok yerden insanların bize gelmesi i bizim için çok büyük bir gurur
Neyse ilk gün her zamanki gibi bir çok markanın makyaj malzemeleri ve fırçaları hakkında konuştuk
Bizim burada kişilerin cilt yapısına göre ve göz yapısına göre nasıl bir teknik kullandığımı anlattım
Aynı zamanda da bir çanta listesiydi bu
İleride kendi makyaj çantalarında Olmazsa olmaz ürünler nelerse bunları yazdık
Genelde biz Mac kullanıcısıyız .Bunun yanı sıra Kryolan , Huda beauty , Kat von d ,Urban decay gibi markaları kullanıyoruz . Ama bunun yanı sıra Nars gibi, Bobbi Brown gibi veya İnglot ve Türkiye de yeni kalkan Makeup Forever bir çok profesyonel markalarında iyi olan ürünlerinden bahsettik
Aynı şekilde Mac , Sigma ve Zoeva nın alternatif Sephora fırçalarının nasıl olması gerektiği üzerine de konuştuk . Ağzı tampon olan far fırçalarından ve ağzı yayvan olan Blonder brush diye de geçen gölg fırçalarını da işledik. Son olarak da yüz de Fondöten uygularken ( Mac 187 ) , kontör dağıtırken ( Mac 130 ) Allık sürerken ( Mac 168 ) veya yüze aydınlatıcı uyguladığımız yelpaze fırçalarının yapılarının nasıl olması gerektiğini konuşarak günü noktaladık
Artık 2 . gün de benim makyajlarımda görüşmek üzere

Evet 2. Gün
Bugün bolca ben makyaj uygulamaları yaptım . 3 farklı teknikde göz makyajı uygulamasını 3 farklı modele yaptım. Kullandığım malzemeler ve fırçalar dahil olmak üzere herşeyi uygulamalı olarak gösterdim
Göz makyajı , yüz makyajı , doğru teknikler , doğru malzemeler bunların hepsini tek tek işledik
Daha sonrasın da ise birer göz makyajı uygulaması istedim onlardan
Her zamanki gibi tabiki sonuç hüsran oldu
İlk denemeleri çok kötü olduğu için hepsi demoralize olup güne sonlandırdılar
Biraz beklemeniz gerekiyor dedim
Sadece biraz daha , birkaç deneme daha dedim
Sabredin.

Diğer günlerde ise sabah önce ben olmak kaydıyla herkes ikişer makyaj uygulaması çıkardı
5. gün ve 6. Gün ise biz dışardan modeller davet ettik
Hem müşteri alır gibi pratik olması açısından da bu çok iyi oldu
Son gün giderken herkes inanın ağlayarak ayrıldılar
Aslında bunları en iyi instagram hesabımızdan görebilirsiniz
Şimdilik sizlerle Grubumuzun Fotoğraflarını ve Videolarını paylaşıyoruz
Bir sonraki Makeup Workshop unda görüşmek üzere diliyorum

Hayata Makyaj yapın

Bir sonraki Eğitim Tarihlerimiz
• 21.05.2018
• 25.06.2018
• 23.07.2018
• 13.08.2018
• 24.09.2018
• 22.10.2018
• 19.11.2018
• 17.12.2018
Detaylı bilgi ve kayıt için Arayınız.
Çağrı Merkezi 444 3 671 Whatsapp Hattı 0532 301 8690

]]>
http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-nisan-2018.html/feed 0
Gece Makyajı http://nurgulkolukirik.com/gece-makyaji.html http://nurgulkolukirik.com/gece-makyaji.html#respond Tue, 17 Apr 2018 08:07:56 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4236 Gece Makyajı

Dark Blue – Gece Makyajı

profesyonel makyajBu makyajda tam bir Gece makyajı olsun istedim, hatta biraz bronzlukta .. Gelsin yaz artık da doğal yollarla bronzlaşalım ama dimi ?
Neyse Neler Kullandım .

Göz Makyajı : Önce Mac ( mavi ) Switch to blue , Sonrasında  Kat Von D Paleti – ministary ( lacivert )
Mac 242 ile sürüm, 224 ile dağıttım .

Yüz makyajı
Önce Mac Studio Fix Fluid NC 15 Sonra Kat Von D Light 41 mix ettim. Yeni aldığım Sigma nın Professional Kit den SS187 ile fondötenimi sürdüm .özel gün makyajı
Üzerine Anastasia nın Paleti ile kontör yaptım , MAC Light pletten nc 15 ile de göz altımı aydınlattım .
Bunların hepsinde Mac 130 numaralı fırçayı kullandım .
Mac in yeni hyperglow mac highlighter ını kullandım ama çok beğenmediğim için yine The balm ın Mary Loo sunu üzerine geçtim.

Dudak : flormarturkiye 02 Dudak Kalemi ve Ruj : maccosmetics Kinda S.

Umarım Beğenmişsinizdir , yeni Makyajlar da görüşmek üzere

Hayata Makyaj Yapın

Bu arada bizi sosyal medya dan takip edebilirsiniz.

instagram : https://www.instagram.com/nurgulkolukirik/
facabook : https://www.facebook.com/NURGULKOLUKIRIK
youtube : https://www.youtube.com/user/nurgulkolukirik
Blog : http://nurgulkolukirik.com

makeup istanbul

makyaj bloger

]]>
http://nurgulkolukirik.com/gece-makyaji.html/feed 0
Brigitte Bardot Makyajı http://nurgulkolukirik.com/brigitte-bardot-makyaji.html http://nurgulkolukirik.com/brigitte-bardot-makyaji.html#comments Mon, 16 Apr 2018 21:58:56 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4224 Brigitte Bardot Makyajı

Brigitte Bardot MakyajıBrigitte Bardot Makeup Look
Bu hafta içine bir boş günüm vardı
Bugünde de Sach Peruk un hazırlamış olduğu Platin bir peruk gördüm
Sanki böyle 90 ları hatırlattı bana ve hemen aklıma Brigitte Bardot geldi
Daha doğrusu onun iri gözleri
Dedim ki hemen bir eyeliner makyajı çekmeliyim zaten daha yeni asistanım Semihe ipek kirpik taktırdık
Çok çok yakışacağından emindim Brigitte Bardot Makeup look

Hemen bir video çektim
İşte aşağıda Videosu , izlemeyi unutmayın

Bu arada Kullandığım makyaj malzemeleri

Mac – painterly göz bazı
Huda beauty – dedert dask paltinden Desert Sand ve Musk Renkleri
Maybellina Gel Eyeliner Siyah
Mac 266 Eyeliner fırçası ve Mac 224 Karıştırma Fırçası
Yüz için
Mac essentional oil
Kat von d Light Warm 41
Maybelline Transparan Pudra
The balm Bahama mama pudrası
Mac nc15 göz altı
Flormar 202 dudak kalemi ve Mac Kinda S.

Nurgül KOLUKIRIK İnstagram

 

Nurgül Kolukırık
Nurgül Kolukırık

Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler , umarım beğenmişsinizdir ,

Hayata Makyaj Yapın

makeup artist istanbul

makeup artist turkey

freelance makeup artist in turkey

freelance makeup Artist in istanbul

Makyöz Nurgül Kolukırık

 

 

]]>
http://nurgulkolukirik.com/brigitte-bardot-makyaji.html/feed 1
İpek Kirpik Eğitimi İstanbul http://nurgulkolukirik.com/ipek-kirpik-egitimi-istanbul.html http://nurgulkolukirik.com/ipek-kirpik-egitimi-istanbul.html#respond Sun, 15 Apr 2018 15:48:08 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4212 İpek Kirpik Eğitimi İstanbul

ipek kirpik eğitimiMerkezimiz İstanbul Florya da
Genelde beni takip edenler bilirler
İstanbul da olmamıza rağmen Volume Lash İpek Kirpik Eğitimini daha çok Anadolu dan gelen Makyözlere , Manikürcülere veya Güzellik uzmanlarına veriyoruz
İstanbul daki Meslektaşlarımız ( herkes için geçerli değil tabiki ama ) genelde youtube dan izledikleri videolar ile Tekli Silk Lash bile takamazlarken Volume yapmaya çalışıyorlar

Üst üste rastgele takılan kirpiklerin sonucu tabiki facia
Kötü yapılmış veya eğitimsiz takılmış uygulamalar maalesef bu işi daha da kötü yerlere taşıyor
Halbuki doğru uygulama yapıldığı takdirde hiçbir zarar vermeyen bu işlem bu kişiler yüzünde basite indirgeniyor .
İlk defa bize İstanbul Levent ten gelen bir takipçimiz
Ben tekli kirpik yapabiliyorum , hatta sabah buraya gelmeden servis verdim . ama ben yoğunluk veremiyorum , sizlerden bunu öğrenmeye geldim ‘ dedi
ipek kirpik eğitimi istanbulBizde kendisini paylaşmaya söz verdik

Eğitim süresi boyunca Neşesi ve iyi niyetiyle hep kazanan Ümran hanım bizim de gönlümüzü kazandı
Ve gerçekte fazlasıyla var olan yeteneği sayesinde de hızlıca eğitimini tamamladı
Kendisi gibi bir kere daha buradan tebrik ediyor , Fairlash Ailesi olarak başarılarının devamını diliyoruz

Eğitim süreci

İpek kirpik nedir , Nasıl uygulanır  ve Çeşitleri Nelerdir ?

1) İpek Kirpik
2) 2D Kirpik
3) 3D Kirpik
4) 6D Kirpik
5) Russian Volume
6) İpek Kirpik Nedir ?

1 saat teknik Anlatım ( Kirpik çeşitleri , yapıştırıcılar , sökücüler ve primer lar , yaşanan sorunlar / çözümleri )
Daha sonrasında canlı modele geçmeden önce sünger üzerinde , el yapımı tekniği ile Fan yapma ( Volume hazırlama ) teknikleri çalıştık
Canlı modele geçtiğimizde artık Uygulama yapmaya hazırdık . Fakat bir gözü biz tamamladık , göz doygunluğu açısından bu çok önemli , diğer gözü de Ümran hanım tamamladı . İki gözün birden orantısı ve simetrisine bakıldı . Geçerli uygulama sonrasında Sertifika almaya hak kazandı .
İşlem bitene kadar ekip olarak çok eğlendik .

ipek kirpik seti

Set : Profesyonel Set

Eğitim : 1 Günlük Volume İpek Kirpik eğitimi

Marka : Fairlash

Not : Bu arada İpek Kirpik Eğitimlerimiz Grup değildir , Kişiye Özel Verilir .

ipek kirpik kursu

ipek kirpik eğitimleri

bursa ipek kirpik eğitimi

ipek kirpik

fairlash

ipek kirpik set

Bu arada beni sosyal medya dan takip etmeyi Unutmayın 😉

instagram : https://www.instagram.com/nurgulkolukirik/
facabook : https://www.facebook.com/NURGULKOLUKIRIK
youtube : https://www.youtube.com/user/nurgulkolukirik
Blog : http://nurgulkolukirik.com/

 

Nurgül Kolukırık
Nurgül Kolukırık

]]>
http://nurgulkolukirik.com/ipek-kirpik-egitimi-istanbul.html/feed 0
Makyaj Eğitimi Mart 2018 http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-mart-2018.html http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-mart-2018.html#respond Mon, 02 Apr 2018 14:55:41 +0000 http://nurgulkolukirik.com/?p=4193 Makyaj Eğitimi Mart 2018

Nurgül Kolukırık
Nurgül Kolukırık

Bu ayki eğitimi içimden geldi gün gün yazmak istedim
Normalde her grup için haftanın sonunda genel düşüncelerimi paylaşıyorum
Şimdi ise her gün için ayrı ayrı yazacağım
Umarım sıkılmadan okuyabilirsiniz bir eğitmenin 6 günlük Günlüğünü

Bugün 1. Gün
Her zamanınki gibi sabahına büyük bir heyecanla uyandım
Genelde böyle günlerin sabahı çok heyecanlı ve stresli oluyorum
Herşeyin kusursuz olması lazım
Çalışacağımız atölye mutlaka iyice temizlenmeli , en son kontrolleri mutlaka ben yaparım
Yani atölye den karşılanmaya varana kadar herşey de mutlaka parmağım olmalı
Gelen kişilerle mutlaka biri ilgilenmeli, hatta kapıdan ağrı dinlerim
Belki öğrenciler beni görmez ama ben hepsini kamera dan izler , duyarım
Bir problem var mı yok mu diye

Makyöz Nurgül Kolukırık
Makyöz Nurgül Kolukırık

Neyse saat 1 de yukarıda Semih Sınıfı hazırlar ve bana haber gelir

Herşey Tamamsa ben de yukarı gözlerimi kapatarak çıkarım
Herkesin her günü aynı olacak diye bir şey yok
Bazı günler ters gidebilir ya da ben tersden kalkabilirim
Ama o kapıdan girmeden ve gözlerimi açmadan önce bütün negatif duygularımı bir kenara bırakırım ve birden en güler yüzlü halimi alırım
Bunu en iyi bugüne kadar benimle çalışmış ve şu an yanımda çalışan insanlar iyi bilirler
Burcumun en büyük özelliği aslında benim yaptığım ekstra bir şey yok
Neyse sınıfa girdiğim an herkesin gözlerinin içine bakarım

Ve Hoşgeldiniz derim
Hoş geldiniz Hayatıma , Hoş buldum ben sizin hayatınıza
Sonuçta birlikte geçireceğimiz acısıyla tatlısıyla 6 gün var
Bu günleri nasıl geçireceğiz , bir program yapalım
Kim ne seviyede , daha önce neler yapmış
Öğrencilerimi tanıyamadan derse başlamam
Boşmuş gibi geçen aslında benim altı yapıyı oluşturduğum bu süreç en en fazla 1 saat sürer
Ve sonra başlarım Makyaj Malzemelerini anlatmaya
Hangi markaların hangi ürünleri iyi
Cilt tipine göre hangi malzemeyi kullanmamız lazım
Kişilerin fikirlerini alarak , soru cevap şeklinde Makyaj Malzemelerini ve fırçalarını tanımış oluruz
Yine eski öğrencilerim bilir çalışma sistemimi
Mutlaka notlar aldırırım , yazmadan olmaz

profesyonel makyaj eğitimiHerkes yazacak
Bir de biz kıyamayız Semih yine de beyaz tahtaya yazar hepsini
Bir çoğunun adı yabancı , okunuşu da yazışı da zor
Hani böyle gıcık Mac Kızı ağzıyla biri onlara seslendiğinde şaşırmasınlar
Sırf agresif ve radikal görünmek uğruna , aksanlı ürün ismi telaffuz etmek sadece Türkiye deki mağazalarda çalışan ve maalesef çoğunun sadece Satış Temsilcisi olarak kaldıkları Makeup artistlere has bir özellik
Kimse kızmasın ama ben basit bir insanım

Tüm fonksiyonlarım da öyle
Anlatış biçimim , örneklendirmem vs vs yapı olarak politakaya ve gereksiz havalara giremiyorum
Neyse yani ilk Makyaj Malzemelerini ve fırçaları tanıyoruz
Öyle bir tanıyoruz ki incik cinnik
He tabiki anlatamadığım ya da benim bildiğim belki bir çok markanın bir çok ürünü var
Ben iyisiyim demiyorum zaten
Ya da en iyi ben bilirim de demiyorum
Yaptığım ve kullandığım şeyleri ve dünyaca ünlü bir çok makyözde gördüğüm teknikleri anlatıyorum
Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır
Ben nasıl yiyiyorum sadece iştahlı bir biçimde bunları anlatıyorum

İşte bugünlük bu kadar

Bakalım yarın neler olacak ?
Bu arada herkes beni sevmek zorunda değil , kimse beni sevsin diye de yapmıyorum
Herkesi iyi olsun yeter
Dediğim gibi ben çok ilkelim ve atomun en küçük çekirdeğim bu evrende
Bir toz parçası
En iyi çiftçi olmaya çalışan bir çoban
Arada fireler olabilir elbet

2.Gün
Bugün biraz yoğun bir gündü

Öncelikle iki farklı teknikde göz makyajı ve yüz makyajı uygulaması yaptım
Daha sonrasında katılımcılarımızdan uygulamayı devam ettirmelerini istedim
Çok telaş yaptılar , paniklediler
3. gün ve 4. Gün sadece kendilerine uygulama yaptırdım
Asistanımla beraber ise yapılan hatalarını sürekli masa masa gezerek toparladık
Son günlere doğru artık çıkan makyajlar tamamiyle düzeldi ve kişilerin haata seviyeleri azaldı
Son gün ise beauty makyaj yaparak , haftamızı kapatmış olduk
Tabiki yazılı sınav ve sertifika dağıtımı ile grubumuzu sonlandırdık
Ama itiraf etmeliyim ki bu tarz durumlarda ayrılmak inanın çok zor oluyor
Çünkü bir hafta boyuna herkes birbirine alışıyor
Whatsapp grubu üzerinden bile gece gündüz yazışıyoruz ve bilgi paylaşımında bulunuyoruz
Umarım tüm gruplarımla aynı şeyleri daimi olarak yaşarım
Okuduğunuz için çok teşekkürler
Şimdi sizi hafta içi çalışmalarımızla başbaşa bırakıyorum ,

Videolarımızı paylaşmayı unutmayın

Sevgiler

NURGÜL KOLUKIRIK
NURGÜL KOLUKIRIK

Almanya- Aydan Hn
Almanya – Yurdagül Hn
Kıbrıs – Öykü Hn
Kıbrıs – Makbule Hn
Diyarakır – Sibel Hn
İstanbul -Tuğba Hn

hızlandırılmış makyaj kursları

en iyi makyaj eğitimleri

makyaj kursu

makyaj kursu kıbrıs

makyaj kursu istanbul

makyaj kursu adana

makyaj kursları

en iyi makyaj kursu

türkiye makyaj eğitimi

makeup pro academy
makeup pro academy

 

İşte bu ay yapılan Çalışmalarımızın Videosu , mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

ÖZGE ULUSOY la yapmış olduğumuz Eğitimin Videsosu :

]]>
http://nurgulkolukirik.com/makyaj-egitimi-mart-2018.html/feed 0